Teknodam

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Bilgisayar
 4. »
 5. Bluestacks Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bluestacks Nedir? Nasıl Kullanılır?

admin admin -
50 0

Bilgisayarda kullanılan ve oldukça popüler bir uygulama olan Bluestacks nedir? Android işletim sistemi için geliştirilen Bluestacks, Android işletim sistemi tabanlı uygulamaları bilgisayar üzerinde çalışmasını sağlayan bir sistem olarak biliniyor.

Bilgisayar dünyasına hakim olan kullanıcılar tarafından çok sık tercih edilen Bluestacks, bir çeşit sanat emülatör olarak tanımlanıyor. Bilgisayar üzerinde Android işlemler yapmanıza yardımcı olan Bluestacks’ın özellikleri nelerdir, uygulama nasıl kurulur ve nasıl kullanılır şeklinde merak edilen tüm sorular, bu içerikte cevabını buluyor.

Bluestacks Nedir?

Android uygulamalarını bilgisayar ortamında deneyimlemek isteyenler için geliştirilen Bluestacks, günümüz PC dünyasında çok tercih edilen bir uygulama olarak karşınıza çıkıyor.

Bluestacks, bilgisayar kullanıcılarının PC ortamında Android uygulamaları çalıştırmasına izin veren bir uygulama olarak tanımlanıyor. Oldukça popüler bir sanal emülatör olan Bluestacks çalışması için bazı sistem gereksinimlerine ihtiyaç duyuyor.

Bluestacks Nasıl Kurulur?

Bluestacks uygulaması Windows ve MacOS işletim sistemini destekleyen bilgisayarlarda kullanılabiliyor. Peki, Bluestacks nasıl yüklenir? Bluestacks uygulamasını yüklemeniz için izlemeniz gereken adımlar şöyle sıralanıyor:

 • Bluestacks’in resmî web sitesinden yükleme aracını indirin. Ardından yükleme aracını açarak şimdi yükle sekmesini tıklayın.
 • Karşınıza çıkan Google Play ekranında kendi hesabınıza giriş yapıp, hizmet şartlarını onaylayın.

Sırasıyla bu adımları izlediğiniz takdirde bilgisayarınıza Bluestacks uygulamasını indirmiş oluyorsunuz.

Bluestacks Nasıl Kullanılır?

Bluestacks uygulaması mobil ve tablet cihazlarda olduğu gibi PC ortamında da oldukça kolay bir şekilde kullanılıyor. Peki, Bluestacks nasıl kullanılır? Google Play üzerinden Bluestacks uygulamasını indirdikten sonra, Bluestacks uygulamasını kullanmak için izlemeniz gereken adımlar şöyle sıralanıyor:

 • Google Play üzerinden indirdiğiniz Bluestacks adlı uygulamayı açın.
 • Karşınıza çıkan ekranda arama çubuğuna indirmek istediğiniz mobil uygulamayı yazın ve önünüze çıkan listeden seçerek yükle sekmesine tıklayın.
 • Yükle sekmesine tıkladıktan sonra, Bluestacks kütüphanesine gidin.
 • Bluestacks kütüphanesinde indirdiğiniz ve kullanmak istediğiniz uygulamayı seçip, ayarlamaları gerçekleştirin.

İzlemeniz gereken adımları sırasıyla uyguladıktan sonra, Bluestacks uygulamasından dilediğiniz mobil uygulamayı bilgisayarınıza indirebilir, bilgisayar ortamında mobil uygulamayı kullanabilirsiniz.

Bluestacks 5 ve 10 Farkı Nedir?

Bluestacks X olarak da adlandırılan Bluestacks 10, bulut tabanlı olarak çalışıyor. Uygulamanın bu sürümü, bulut tabanlı çalıştığı yüklenen mobil uygulamalar direkt olarak PC ortamına indirilmiyor.

Uygulama tarafından PC’nin depolama alanı ve internet hızı gibi faktörler kontrol edildikten sonra, bulut sunucuda uygulamaya özel bir depolama alanı veriliyor ve yüklenen mobil uygulamalar bu depolama alanında saklanıyor. Bluestacks 5 ve 10 farkı ise, Bluestacks 5 aracılığı ile yüklenen uygulamaların direkt olarak PC ortamına indirilmesi olarak ifade ediliyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir