Teknodam

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sosyal Medya
  4. »
  5. Instagram Beyaz Ekran Sorunu ve Çözümü

Instagram Beyaz Ekran Sorunu ve Çözümü

admin admin -
50 0

Instagram beyaz ekran problemiyle birçok kullanıcı karşılaşabiliyor. Beyaz ekran problemini çözmek için ne yapabilirsiniz?

Instagram beyaz ekran sorunu ile karşılaştıysanız problemin çözümü için birkaç nokta bulunuyor. Uygulamayı açtığınız zaman ana sayfa yerine beyaz ekran geliyorsa şu adımları takip edebilirsiniz. Instagram’da bu hata ile karşılaşmanın birkaç farklı nedeni bulunuyor. Beyaz ekran sorununu şu şekilde söyleyebiliriz;

  • Sosyal medya uygulamasında görülen sorunlar,
  • Düşük hızda internet,
  • Telefonda boş alan olmaması
  • Yükleme hızının yavaş olması
  • Uygulama güncellememe ana nedenlerden bir tanesidir.

Beyaz ekran sorununu sadece belirli hesaplarda görüyorsanız giriş yapılan hesapların kapatıldığını söyleyebiliriz. Bununla beraber engellendiğiniz zamanda bu sorunla karşılaşabilirsiniz.

Instagram Beyaz Ekran Sorunu Nasıl Düzeltilir?

İlk olarak masaüstü cihazlarınızda oturum açın. Daha sonra akıllı telefonunuzu kullanarak sosyal medyaya giriş yapın. Böylece sorunun önüne geçebilirsiniz. Eğer sorun devam ederse şifrenizi değiştirmeniz gerekebilir. Şifreyi değiştirdikten sonra tekrar giriş yaparak problemin önüne geçebilirsiniz.

Instagram şifresini değiştirmek tüm cihazlardan çıkış yapmanızı sağlar. Bu çözüm yöntemini denedikten sonra da sorun devam ederse aşağıda yer alan adımları takip edebilirsiniz. Instagram uygulaması açılmıyor sorununu çözmek için;

Uçak Modunu Kontrol Edin

Uçak modunu kontrol edin. Uçak modu açık olması durumunda sosyal medyaya giriş sorunu yaşayabilirsiniz.

Instagram’ı Güncelleyin

Instagram’ın eski sürümünden dolayı beyaz ekran ile karşılaşabilirsiniz. Güncelleme yaparak sorunu çözebilirsiniz.

İnterneti Kontrol Edin

İnternet bağlantı sorunları beyaz ekran hatasıyla karşılaşmanızı sağlayabilir. Bu yüzden internet bağlantısını kontrol etmelisiniz.

Uygulama Önbelleğini Temizleyin

Uygulama önbelleğini temizleyerek sorunların önüne geçebilirsiniz. Telefonunuzda Instagram’ı seçin ve “Depolama” bölümünden önbelleği temizleyin.

Telefonunuzu Kapatıp Açın

Önbelleği silme işlemini uygulamasına rağmen sorun devam ederse cihazlarınızı açıp kapatabilirsiniz. Genel olarak sorun ortadan kalkacaktır.

Güç Tasarruf Modunu Kapatın

Güç tasarrufu modu beyaz ekran sorunu ile karşılaşmanızı sağlar. Bu modu kapatmak için ‘Ayarlar’ bölümünden Pil kategorisine girerek güç tasarruf modunu kapatabilirsiniz.

Uygulamayı Kapatmaya Zorlayın

Beyaz ekran hatası alıyorsanız sosyal medya uygulamasını kapatmaya zorlamanız gerekir. Uygulamayı zorla kapattıktan sonra sorunun önüne geçebilirsiniz.

Uygulamayı Kaldırıp Yeniden Yükleyin

Yukarıda bulunan adımları takip etmenize rağmen hala aynı sorunları görüyorsanız uygulamayı kaldırabilirsiniz. Uygulamalar kategorisi üzerinden Instagram’ı seçerek uygulamayı silebilirsiniz. Bu işlem tamamlandıktan sonra tekrar yükleme yapabilirsiniz. Instagram beyaz ekran problemi birçok kişi karşılaştığı sorunlardan bir tanesidir. Instagram’a giremiyorsanız bu adımları takip ederek sorunların önüne geçebilirsiniz.

Birçok kullanıcının karşılaşmış olduğu Instagram beyaz ekran sorununu böylece çözebilirsiniz. Bu yazıda Instagram uygulaması beyaz ekran sorunu için en verimli adımları sizlerle bir araya getirdik. Sosyal medya sitesinde yaşanılan bu sorun birçok kişi tarafından görülüyor. Yazıda bulunan adımların tamamı denenmiş ve kanıtlanmıştır. Bu çözümler binlerce kullanıcı tarafından tercih ediliyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir