Teknodam

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Diğer
 4. »
 5. Dropshipping Nedir Nasıl Yapılır?

Dropshipping Nedir Nasıl Yapılır?

admin admin -
40 0

E ticaret ve dropshipping terimi sürekli olarak beraber anılıyor. Stoksuz bir şekilde e ticaret yapmanızı sağlayan dropshipping yeni başlayan e-ticaret girişimcilerine büyük bir destek veriyor. İnternet dünyasının gelişmesi e ticaretinde farklı bir noktaya gelmesini sağladı. Dropshipping e-ticaret trendleri arasında yerini almayı başardı. Dropshipping e-ticaret tüm dünyada insanlar tarafından tercih ediliyor. Bu modelde aracı kişi üretim ve kargo gibi işlemlerle uğraşmaz. Sizde yeni nesil ticaret modelinden yararlanarak para kazanabilirsiniz.

Dropshipping Nedir?

Dropshipping nedir? Dropshipping depolamaya gerek kalmadan alıcı ve satıcı arasında bir köprü oluşturur. Yeni nesil e ticaret modellerinden bir tanesidir. Bu model internet üzerinden satış yapmak için en çok tercih edilen uygulamalar arasındadır. Stoksuz e ticaret modelinde alıcı, satıcı ve tedarikçi bulunur. Stoksuz satış gerçekleştiren kişi stoklarını tutmadan ürünleri alıcıya ulaştırır. Satmak istediği ürünleri e-ticaret sitelerinden paylaşır. Ürünün gönderimi ve kargo yönetimi, tedarikçinin sorumluğunda bulunur. Satıştan elde edilen gelir satıcı ve tedarikçi arasında bölüşülür.

Dropshipping Avantajları

Dropshipping avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Düşük maliyetlidir.
 • Üretim, depolama ve paketleme masrafı yoktur.
 • İş yükü azdır.
 • Başlamak için herhangi bir organizasyon gerekmez.
 • Tek bir kişi tarafından yapılabilir.
 • Zarar riski düşüktür.
 • Farklı sektörlerden firmalarla aynı anda çalışabilirsiniz.
 • Geniş bir müşteri kitlesine hitap edersiniz.
 • Dijital ortamda çalışabilirsiniz.

Dropshipping Nasıl Yapılır?

Dropshipping yapmadan önce e-ticaret stratejinizi hazırlamanız gerekir. Bu uygulama özel bir e-ticaret sitesinde veya sanal pazarlarda gerçekleştirilebilir. E ticaret sitelerinde daha fazla satış kanalı bulunur. Satış gerçekleştirmeden önce tedarikçilerinizle de anlaşmanız gerekir. Ürün listeleme yapılırken XML entegrasyonu tercih edilir. Bu nedenle tedarikçilerinizden XML verilerini almanız önemlidir.

Dropshipping Yasal mı?

Stoksuz e-ticaret modelinde yasal bir problem yer almamaktadır. Satış gerçekleştirmeden önce mağazanın yasal sorumluluklarını yerine getirmeniz gerekir. Ürün seçimi, en önemli konulardan bir tanesidir. Doğru ürün seçimi sizlere kar getirecektir. Pazarlama performansınız ile beraber satış sayısı da artacaktır. Ayrıca internet üzerindeki satıştaki ürüne fiziksel mağazalardan ulaşımın kolay olması gerekir. Dropshipping nasıl yapılır?sorusunun cevabını bu şekilde verebiliriz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir