Teknodam

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Diğer
 4. »
 5. Wetransfer Nedir Nasıl Kullanılır?

Wetransfer Nedir Nasıl Kullanılır?

admin admin -
37 0

İnternet ortamında dosya alışverişini sağlayan araçlardan biri olan Wetransfer nedir ve Wetransfer nasıl kullanılır? Wetransfer internet aracılığı ile büyük boyuttaki dosyaların gönderimini sağlıyor.

Dünya üzerinde internetten dosya gönderimini sağlamak için en çok tercih edilen sistemlerden biri olarak Wetransfer, Android ve İOS işletim sistemli mobil cihazlar aracılığı ile kullanılıyor. Peki Wetransfer nedir, nasıl kullanılır, ücretli mi ve avantajları nelerdir, gibi merak edilen sorular şöyle yanıtlanıyor.

Wetransfer Nedir?

Çoğu zaman internet üzerinden büyük boyutta dosya göndermeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Fakat internet ortamında büyük boyutta dosya gönderimi, oldukça zor olabiliyor. İnternet üzerinden büyük boyuttaki dosyaları gönderirken indirme işlemi uzun sürebiliyor. Bu noktada Wetransfer ile internet üzerinden dosya gönderim işlemini daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Wetransfer avantajları ile ister ücretsiz sürümü ister ücretli sürümü ile büyük boyuttaki dosyaların transfer işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Wetransfer Kullanım Yöntemleri

Büyük boyuttaki dosyaların internet ortamına taşınması ve internet üzerinden başka bir platform veya kişiye aktarılması zorlu bir süreç haline gelebiliyor. Wetransfer sistemi aracılığı ile internet üzerinden büyük boyuttaki dosyaların transferini gerçekleştirebilirsiniz. Wetransfer hem bilgisayar tarayıcısı ile hem de mobil cihazlar aracılığı ile kullanılıyor.

Mobil Uygulama ile Wetransfer Kullanımı

Wetransfer sistemi, mobil cihazlar üzerinden çok sık kullanılıyor. WeTransfer’i mobil uygulama aracılığı ile kullanmak için izlemeniz gereken adımlar şöyle sıralanıyor:

 • Öncelikle Wetransfer mobil aplikasyonunu indirmeniz gerekiyor.
 • Wetransfer aplikasyonunu açıp, karşınıza çıkan pencerede izin ver seçeneklerini işaretleyebilirsiniz.
 • Açılan pencerede “+” işaretine tıklayıp yüklemek istediğiniz dosya türünü seçebilirsiniz.
 • Üst bölmede “Share Files” seçeneğini işaretleyip, oluşan indirme bağlantısını paylaşacağınız platformu seçtikten sonra aktarabilirsiniz.

Tarayıcı ile Wetransfer Kullanımı

Bilgisayar üzerinden Wetransfer sistemini kullanmanız için şu adımları izlemeniz gerekiyor:

 • Tarayıcı üzerinden Wetransfer web sitesine gidebilirsiniz.
 • Karşınıza çıkan mavi buton içerisindeki dosya gönderin seçeneğini işaretleyebilirsiniz.
 • Ardından ekrana gelen “+” işaretini seçip, göz at seçeneğini tıklayarak paylaşmak istediğiniz dosyayı seçebilirsiniz.
 • Daha sonra oluşturulan indirme bağlantısını e-posta veya direkt gönderme seçeneklerinden birini tercih ederek, devam sekmesini tıklayarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Bilgisayar üzerinden büyük boyuttaki dosyaların aktarılması için sırası ile bu adımları takip etmeniz gerekiyor. Peki, Wetransfer ile en çok kaç Gb? Wetransfer sistemi ile 2 GB boyutuna kadar olan dosyaları ücretsiz, 20 GB boyutuna kadar olan dosyaları ücretli sürümler ile transfer edebilirsiniz.

Wetransfer Ücretli Mi?

İnternet üzerinden dosya transferi sağlayan Wetransfer ücretli mi? Wetransfer sisteminin ücretsiz sürümü bulunuyor. WeTransfer’in ücretsiz sürümü ile 2GB büyüklüğüne kadar olan dosyaları transfer edebilirsiniz. WeTransfer’in ücretli sürümünde ise, 1 TB boyutundaki dosyalara kadar depolama alanı imkânı bulunuyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir