Teknodam

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bilgisayar
  4. »
  5. Google Drive Nedir? Nasıl Kullanılır?

Google Drive Nedir? Nasıl Kullanılır?

admin admin -
42 0

Dünya’da milyonlarca kişi tarafından tercih edilen Google Drive sahip olduğu özellikleri nedeniyle öne çıkıyor. Google Drive depolama alanında kullanıcıların ihtiyaçlarına fazlasıyla yanıt verebiliyor. Peki Google Drive nedir, nasıl kullanılır? Google Drive dosyaları bulut sisteminde kayıt etmenizi sağlayan sistemlerden bir tanesidir.

Google Drive, Google üzerinde hesap açıktan sonra 15 GB ücretsiz kullanım alanı sunabiliyor.  Google Drive Google’ın oluşturduğu dosya depolamaya yarayan hizmetlerden bir tanesidir. Dosya ve belgelerinizi internet üzerinde kolayca depolama hakkına sahip olursunuz. Dosya paylaşım işlemleri se Google Documents üzerinden tamamlanır. Google Drive ve Documents senkronize çalışır. Böylece sakladığınız belgeleri kolayca paylaşabilirsiniz. Google Drive’ı ücretli olarak da 30 TB kapasiteye kadar arttırma şansınız bulunuyor.

Google Drive Nasıl Kullanılır?

İlk olarak Gmail hesabınızın bulunması gerekir. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra Google Drive’a tıklayarak giriş gerçekleştirin. Hizmeti kullanmak son derece basittir. Drive üzerinden en son düzenleme yaptığınız dosyaları da görüntüleyebilirsiniz. Hizmetin sol tarafından paylaşılacak dosyalar ve düzenleme araçları bulunur. En alt tarafta ise sahip olduğunuz depolama alanı gösterilir. Google Drive’a ulaşmanız için bilgisayar ya da mobil telefonları kullanmanız yeterlidir.

Mobil Google Drive Var Mı

iOS ya da Android işletim sistemlerine sahip olan cihazlarda Google Drive uygulamasını kullanabilirsiniz. Mobil uygulama ilk olarak sizden wi-fi istiyor. Daha sonra mobil veri kullanarak işlemlerinizi yapabilirsiniz. Mobil Google Drive nasıl kullanılır? Cihazınızdan uygulamaya giriş yaparak yükle bölümünden dilediğiniz dosyaları Drive üzerinden aktarabilirsiniz. Dilediğiniz zaman dosyalarınıza ulaşabilir ve Google Documents üzerinden düzenleme gerçekleştirebilirsiniz. Mobil uygulamada işlemleri rahatlıkla yapabilmenizi sağlıyor. Google Drive uygulaması sayesinde dosyalarınızı güvenli bir şekilde depolayabilir ya da PDF formatında indirebilirsiniz.

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile beraber insanlar yedeklemeye daha fazla ihtiyaç duyabiliyor. Yakın zamanda özellikle bulut depolama sistemleri daha fazla ilgi görüyor. İnternet üzerinde yapılan yedeklemeler kullanıcıların da işini kolay hale getiriyor. Google Drive uygulamasından yararlanarak birçok dosyayı kolay bir şekilde yönetebilirsiniz. Google tarafından geliştirilen uygulama geniş bir alanda online depolama desteğini elinizin altına getiriyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir