Teknodam

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Diğer
  4. »
  5. QR Menü: Restoranlar İçin Yeni Bir Dönem

QR Menü: Restoranlar İçin Yeni Bir Dönem

admin admin -
34 0

Restoran ve kafe işletmeleri, müşterilerine en iyi hizmeti sunmak için sürekli olarak yenilikçi çözümler aramakta. Son yıllarda, özellikle de Covid-19 pandemi sırasında hayatımıza giren bu çözümlerden biri de QR menülerdir. QR menü, bir restoranda, kafede veya bar gibi alanlarda müşterilerin yemek seçeneklerini ve fiyatlarını kolayca görüntülemelerini sağlayan web tabanlı dijital bir menüdür. Bu uygulama, geleneksel kağıt menülere kıyasla birçok avantaj sağlamaktadır.

QR Menü Programı Nedir?

QR menü programı, restoranlar ve kafeler gibi işletmelerin müşterilerine sundukları yemek seçeneklerini ve fiyatlarını görüntülemelerini sağlayan web tabanlı dijital menüdür. QR kodu, müşteriler zahmetsiz bir şekilde ek bir uygulama indirmeden sadece telefon kameralarına QR kodu okutarak açılan menüyü inceleyebilirler. Bu kolaylık sayesinde müşteriler menü için garson beklemelerine gerek kalmayacak ve hızlı bir şekilde sipariş oluşturabilecek.

Temassız Menü

Temassız Menü, restoran ve kafe işletmeleri için oldukça hijyenik bir seçenektir. Geleneksel kağıt menüler, müşteriler tarafından elden ele dolaşarak kullanıldığı için bakteri yuvasına dönüşebilir. Ayrıca, kağıt menülerde fiyat güncellemesi veya yeni bir içerik ekleneceği zaman değişmesi oldukça zahmetli ve masraflı olabilmekte. Restoran veya kafe sahibi bu gibi durumlarla karşılaşmadan zahmetsizce ve masrafsız bir şekilde dilediği an fiyat güncellemesi veya ürün eklemesi yapabilir.

Neden QR Menüye Geçmelisiniz?

Restoran ve kafe işletmelerinin QR menüye geçmesi bir çok avantajı da beraberinde getirir. İlk olarak, kağıt menülerin baskı maliyetlerinden tasarruf edilebilir. Ayrıca, QR menüler, müşterilerin yemek seçeneklerini daha kolay ve hızlı bir şekilde incelemelerini sağladığı için, restoranların daha hızlı hizmet sunmasına da yardımcı olur.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir