Teknodam

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Mobil
  4. »
  5. Samsung Telefonun Özelliklerine Nereden Bakılır?

Samsung Telefonun Özelliklerine Nereden Bakılır?

admin admin -
39 0

Yeni bir akıllı telefonu satın almadan önce ya bir arkadaşınızla birlikte incelemeli ya da almadan önce özelliklerini ve uygulama olanaklarını araştırmalısınız. İşlemci hızı, RAM kapasitesi veya pil ömrü gibi teknik özellikler sizi bilgilendirecek ve bu cihazları sorumlu bir şekilde kullanmanıza yardımcı olacaktır. Bu yüzden samsung telefonun özelliklerine  nerede bakılır ile ilgili bir sorgulama sonucunda direkt telefondan görüntülemek için uygun bir menünün kurulmadığı sonucuna varabiliyoruz. Tüm Android özelliklerini görebileceğiniz bir alan bulunmuyor. Bu nedenle, telefonunuzun sahip olduğu özellikleri harici bir uygulama indirerek öğrenebilmeniz, oynayacağınız oyunları buna göre seçebilmeniz ve depolarken bilinçli ve sorunsuz bir şekilde depolama alanı sağlayabilirsiniz. Henüz telefonlarda yer almayan çok önemli bir özellik olan bu menüye erişmek için farklı bir uygulama indirmeniz gerekiyor.

Samsung Telefonun Özelliğine Nasıl Bakılır?

Bir akıllı telefona sahipseniz, ister telefonun kendi web sitesine giriş yaparak, isterseniz de internet üzerinde özelliklerin harici olarak paylaşıldığı bir sayfaya giriş yaparak, samsung telefonun tüm özellikleri öğrenebilirsiniz. Böylece ilk iki seçeneği uygulayarak telefonunuzun özelliklerine ulaşabilirsiniz. Bir telefonun özellikleri genellikle satıldıkları yerlerde bulunur; kendiniz öğrenmek için bir uygulama indirmelisiniz. CPU-Z ya da Droid Hardware Info uygulamasını Google Play Store’dan Android telefonunuza indirmeniz, kurulumdan sonra telefonun özelliklerini hızlı bir şekilde kontrol etmenizi sağlayacaktır. Bu iki uygulamayı kullanmak, telefonun işlemcisine ve diğer özelliklerine kolayca erişmenizi sağlayacaktır.

Droid Hardware Info Uygulaması Nedir?

Akıllı telefonunuzun tüm teknik ve donanım özelliklerini görüntülemenizi, ısıtma ve kullanım dahil ihtiyaçlarınızı takip etmenizi sağlayan Droid Hardware Info uygulamasını kullanarak bu bilgileri kapsamlı bir liste halinde dışa aktarabilirsiniz. Bu, cihaz modelinizi, yonga setinizi, derleme numaranızı ve Android sürümünü, CPU mimarisini, işlemci sayısını ve hızını, sistemi, RAM’i, kamerayı, sıcaklığı, pili ve sensör bilgilerini kontrol edebileceğiniz benzersiz bir uygulamadır. Özelliklere ilişkin tüm bilgiler. Uygulamayı ücretsiz olarak indirip telefonunuzun özelliklerini öğrenebilirsiniz.

CPU-Z Uygulaması Nedir?

Android destekli akıllı telefonlarda kullanılabilen bir uygulama olan CPU-Z uygulaması sayesinde telefonun tüm özelliklerine erişebilirsiniz. Telefonunuzun sistemi, CPU mimarisi, çalışma özellikleri, kamera, pil, sıcaklık özellikleri hakkında merak ettiğiniz ve öğrenmek istediğiniz her şeyi tek ekranda görmenizi sağlayan bir uygulamadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir