Teknodam

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Mobil
 4. »
 5. Whatsapp Çökerten Mesaj (Kod)

Whatsapp Çökerten Mesaj (Kod)

admin admin -
79 0

WhatsApp üzerinden gönderilen bir mesaj nedeniyle uygulama çökebiliyor. Bu durum birçok kullanıcının problem yaşamasına neden olabiliyor.

WhatsApp çökerten hata, kod açıkları nedeniyle ortaya çıkıyor. Mesaj kutusuna gelen yazıyı tıkladığınız zaman WhatsApp çökebiliyor. Bazı durumlarda cihaz kapanabiliyor. Mesajın çökmesine neden olan ise binlerce karakterden oluşan kodun bir anda gönderilmesidir. Bu mesajı alıp telefonlara gönderdiğiniz anda uygulama çöküyor.

Whatsapp Hakkında

WhatsApp Messenger, akıllı telefonlar için geliştirilen mesajlaşma servislerinden bir tanesidir. Tüm cihazlarla uyum gösteren uygulama üzerinden ayrıca belge de gönderebilirsiniz.

Whatsapp Çökertme Kodu Kullanımı

Uygulamanın çökmesine neden olan şu şekilde kullanılır.

 • İnternet üzerinde yer alan kodu kopyalayın.
 • Whatsappta bir kişiyi seçin.
 • Kodu gönderin.

Kodu gönderdikten sonra karşı tarafın telefonu kilitlenecektir. Mesaj içerisindeki anlamsız karakterlerin uzun olması uygulamanın başarılı bir şekilde çalışmasını engelleyecektr. Uygulamayı tekrar kapatıp açsanız bile sorun devam edecektir. Bu sorun devam ederse WhatsApp sohbet geçmişi silinmektedir. Yedekleme yapmadıysanız sohbete herhangi bir şekilde ulaşamazsınız. Kodun özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Mesaj tam olarak okunmaz.
 • Devamını oku linki silinmez.
 • Yazıya sürekli basılırsa uygulama çalışamaz duruma gelir.

Whatsapp kitlenmesi sonsuza kadar sürdürüyor. Uygulamayı tekrar başlattığınız zaman sorun ortadan kalkmaktadır. Dünyada en çok kullanılan mesajlaşma uygulamaları arasında bulunan WhatsApp, bu soruna henüz tam olarak cevap bulamadı. Daha önce de bu tür kodlar uygulamanın çalışmasını engelliyordu.

Mesaj Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

WhatsApp gruplarında bazı zamanlarda uygulamanın kilitlenmesine neden olan kodlar paylaşılıyor. Bu tür mesajları atarken mutlaka dikkatli olmanız gerekir. Kodlar üzerinde değişiklik yapıldığı zaman uçtan uca şifreleme sistemine de zarar verebilirsiniz.

WhatsApp Çökerten Mesajdan Nasıl Korunurum?

bu soruna karşı önlem almanız son derece zordur. Şirket henüz bu alanda net bir çalışma gerçekleştirmedi. Bu tür mesajlardan korunmak için yapacağınız tek şey mesajı atan kişiyi WhatsApp Web kullanarak engellemektir. Engellemek için sohbet ekranında bulunan ‘…’ simgesine tıklamanız yeterlidir.  WhatsApp çökerten mesaj tehlikesi günümüzde de devam ediyor. Anlamsız karakterlerden oluşan bu mesajlar bir anda gönderildiği zaman ciddi problemlere neden olabiliyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir